Güvenlik Rehberi

  SSL


  Webticari Yazılım sunucularında kullanılan SSL, kullanıcılarımız ve sistem arasındaki verilerin şifrelenerek güvenli şekilde transferini sağlar. Kullanılan şifreleme, bankalarda,dev işletmelerde ve güvenli kurumlarda kullanılan şifreleme standartları ile aynıdır.En yaygın kullanım şekli web ortamında Sunucu ile tarayıcı (Google Chrome, Internet Explorer gibi..) arasındaki iletişimin şifrenlenmesi şeklindedir.

  Kullanıcı Şifreleri


  Kullanıcıların güçlü şifre yaratması kendilerine mahsustur.Yarattıkları şifreleri en güçlü şifereleme metoduyla şifrelemekteyiz. Çok sayıda yanlış giriş yapılması durumunda kullanıcı şifresi bloke edilir ve güvenlik sorularının girilmesi istenir. Uzun süre açık kalan oturumlar otomatik olarak kapatılır.

  Veri Paylaşımı


  Veri gizliliğini kullanıcı sözleşmesi çerçevesinde korumayı taahhüt ediyoruz. Kullanıcılarımıza, iş ortaklarımızla ve bayiler aracılığı ile katma değeri yüksek hizmetler sunuyoruz. Bu hizmetleri kullanan kullanıcılarımız, bu hizmetleri kullanımı esnasında bu firmalarla doğal olarak bir veri paylaşımı söz konusudur. Onun dışında, verileriniz hiçbir kurum, kuruluş veya şahıs ile paylaşılmaz.

  Veri Yedeklemesi


  Olası teknik problemlere karşı verileriniz günlük olarak gece 12 ile 3 arası yedeklenir ve her bir yedek 1 hafta süreyle saklanır. Veri güvenliğiniz şirketimiz için en önemli politika konusudur. Ayrıca program içerisinde kendi yedeğinizide alıp saklayabilirsiniz (Veri yedekleme 19:00-07:00 arasında yapılmaktadır).

  Sunucularımızın Barındırıldığı Ortam


  270 m2 kullanılabilir veri merkezi alanı
  2 x 200 KVA Yedekli Socomec GreenPower kesintisiz güç kaynağı
  2 x 10 Gbit Superonline
  2 x 250 KVA Yedekli Jeneratör
  2 x 174.000 BTU Alarko Carrier İklimlendirme sistemi
  7/24 KVM Over IP desteği

Webticari'yi takip edin